Vítejte

Tohle je moje laboratoř, kde kutím nápady pro hry na hrdiny. Když to jde, výsledky svých experimentů se snažím zveřejnit i pro ostatní.

Poslední zápis v blogu

Svět Zapovězených zemí

Chystám se na svoji první hru Zapovězených zemí. Na internetu je už několik různých recenzí a shrnutí, ale přijde mi, že se soustředí hodně na herní mechanismy. Pokusím se proto shrnout důležité poznatky o Krkavčích zemích pro začínající hráče, aby mohli od světa lépe zasadit své postavy.

Malá odbočka. My jsme k vytvoření postav použili brožurku z krabicové verze nazvanou „Legendy a dobrodruzi“. Pomocí ní lze snadno postavy vygenerovat hody kostkou. Podobně jako ve starém DrD, ale v ZZ jde spíš o vytvoření pozadí postavy. Tvorba postav tímto způsobem byla zábavná a vedla k zajímavým kombinacím. Nicméně generátor nutně vede k tomu, že část příběhu postavy zůstává obecná a je třeba ho doplnit konkrétními detaily. K tomu, aby postava do světa zapadla, je dobré o něm znát víc informací. A to je účel tohoto článku. Možná totiž nemá každý hráč z vaší družiny doma pravidla, aby si mohl postavu dopilovat podle informací rozesetých v příručce. Tady snad najdete shrnutí toho nejdůležitějšího.

VAROVÁNÍ! Článek může obsahovat vyzrazení informací, které byste možná chtěli ve hře objevovat postupně (alias SPOILERY). Snažil jsem se, aby v něm žádné zásadní nebyly, ale raději to píšu předem, abyste nemohli říkat, že jste to nevěděli.

→ Číst dále...

04.12.2020 · korhul