Uprchlíci

Všude se o nich mluví, párkrát už je i někdo viděl. Strach ovládá mysl zatvrzelých a naopak ti, co v sobě mají vyvinutý přirozený soucit s bližními, jsou nuceni potlačovat základní sebezáchovné instinkty, aby si tváří v tvář všeobecné hysterii dokázali udržet integritu. Éterem znějí výhradně hlasy přesvědčených, kteří bojují proti táboru odpůrců zakopaných na protější straně fronty. Z obvykle mlčící většiny se pomalu stává menšina, protože v houstnoucí atmosféře je těžké nejít s jedním nebo druhým proudem.

Kategorie: 

Peněženka plná bitů

Výtrysk tvořivosti

Snad mám to štěstí, že inspirace kolem mě nechodí úplně obloukem. Proto mě čas od času napadne nějaká blbůstka a nedá mi to, abych ji nezrealizoval. O posledních Vánocích jsem přemýšlel na kreativním dárkem pro moji sestru. Hle, světlo světa spatřil "Balíček pomůcek pro učitele prvního stupně ZŠ"

Kategorie: 

O lesích a lidech

Dnes, stejně jako to dělám po většinu týdnů, jsem si koupil nový Respekt. Číslo určené pro tento týden poskytuje docela dost záživného čtení. Máme tu další politickou aféru, ale o tom se mi psát nechce. Mnohem zajímavější mi přeci jen přišel rozhovor o lesnictví a především pak o Šumavě. Interview bylo vedeno s panem profesorem Fantou.

Kategorie: 

Když je člověk opilý

Když je člověk opilý,
tak je někdy veselý.
Namaže si jazyk vtipem,
vše se kolem něho sype.

Když je člověk opilý,
tak je někdy smutný.
Opilost však netrvá,
navždycky a věčně.

Když je člověk opilý,
tak je taky často trapný,
má však štěstí, že je na to,
jeho vlastní paměť krátká.

Když je člověk opilý,
tak to často špatně skončí.
No a když je střízlivý,
psáti básně nemá cenu.
Kategorie: 

Ve vlaku

Frčím si tak rychlíkem
s panem Iljou Hurníkem.
On si píše noty,
já pojídám šproty.

Sardinky baltické
ve vlastním oleji,
nemám tu otvírák,
ruce mě bolejí.
Kategorie: 

Takže jak to bude s tou elektrikou?

Každý kdo dnes sledoval večerní zprávy musel zajásat. Prej se ta elektrika nakonec zdražovat nebude. ERÚ pochybil a nezákonně přikřl distributorům právo na to, aby vymáhali po odběratelích vícenáklady, které jim vznikají s povinností odebírat eletřinu produkovanou pomocí OZE. Nedalo mi to, abych se na objev, který učinil Informační isntitut, nepodíval a sám jej nezhodnotil.

Kategorie: 
Přihlásit se k odběru Ctiborův blog RSS
gastropod