Blog

Útěk k wywerně

Období: prosinec 1281
Postavy: Bjorn, Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Le Pich, Lothar, Tonda
Datum: říjen 2016

Útěk ze Strmilova

Koně ržály a zhluboka dýchaly, jak se řítily nahoru úbočím údolí říčky. Dvoukolák hrkotal, na kozlíku poskakoval Tonda držící opratě a Volek, jenž mu radil, jak se vyhýbat kamenům a rýhám, které by mohly způsobit havárii. K nebi stoupal smolný dým ze zapáleného hradního paláce. „Oběda se asi nedočkáme“, pomyslel si Tonda, „tak ještěže jsem se tak dobře nasnídal.“ Ještě včera večer byl jen drobný bezvýznamný zlodějíček. Dneska jede vstříc dobrodružstvím. Ozvalo se zatroubení.

Povyk na hradě

Období: prosinec 1281
Postavy: Bjorn, Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar, Tonda
Datum: říjen 2016

Brus s Le Pichem se každý zvlášť pokoušeli sledovat Lothara odváděného na hrad až k bráně, aby se ujistili, že se dostane až dovnitř. Le Pichovi se podařilo zahrát si na výrobce svíček a nenápadně tak Lotharovi sdělit, aby ve svém okně zapálil světlo.

Mezitím Froliš nechal zmizet vodu ze studny poblíž hořícího nevěstince. Lidi pokoušející se uhasit požár tak museli udělat dlouhý řetěz až pod hradby, kde zbyla po nedávných deštích obrovská kaluž. V nastalém zmatku se Froliš pod závojem vyčarované mlhy připlížil až k hradbám. Pak se pomocí kouzla propadl do země v místě štoly, která odvádí vodu z nádvoří hradu. Proplížil se až k ústí na nádvoří hradu. Tam vyslechl rozhovor dvou mužů, kteří se dohadovali o zítřejším rituálu. Jednomu z nich se věc příliš nelíbí a raději by z celé záležitosti vycouval. Ve smradlavé šachtě strávil Froliš zbytek noci.

Po stopách vlkodlaka

Období: listopad 1281
Postavy: Bjorn, Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Le Pich, Lothar
Datum: únor 2016

Po návratu ze zakletého mlýna se družina na pár dnů zase usadila u rychtáře na vejminku, aby si poranění vylízali své rány. Po pár dnech dorazil do vsi prokřehlý guslar, a tak se skoro celá ves sešla u rychtáře ve světnici, aby si poslechli, co je nového. Zprávy pro družinu nebyly dobré. Na zloděje Timoferovy kroniky byla vypsána tučná odměna a tak začala spousta ozbrojených hlídek pátrat. Brzy určitě přijedou i sem. Během guslarova vyprávění dorazili z průzkumu také Froliš a Hanibal, kteří hledali zbytek družiny po té, co se od ní oddělili.

Po sdělení všech novinek zahrál potulný pěvec také pár písní o místních pověstech, zejména o lesních duších a vlkodlakovi z temného lesa, který unáší děti, jež plodí s neopatrnými ženami, které přepadá v lese. To už se ale chýlil večer ke konci a všichni se odebrali na kutě.

(Zase!) V Pohybu

Období: říjen 1281
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Le Pich, Lothar, Bjorn
Datum: leden 2016

Konečně to vypadalo, že se družina někde na chvíli usadí, odpočine si, opraví a nakoupí výstroj a výzbroj, ale ono ne. Události v hlavním městě Pomoří šly vlastní cestou. A tak teď Lothar a jeho společnost klusem ujížděli směrem pryč od města. Jenže už za branou vznikl spor, zda se vydat zpátky do Ostředku nebo se schovat někde v zapadlejší části Pomoří. Nakonec bylo rozhodnuto, že družina se nemá proč bát, že na ni padne podezření a Lothar navrhl, aby se na noc uložili do zájezdního hostince U Modřínu na křižovatce hlavní královské silnice.

Dobrodružství v Aqelu

Období: říjen 1281
Postavy: Bjorn, Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar
Datum: listopad 2015

Aqel. Město měst, perla západu. Založeno bylo ještě těsně před vypuknutím války se Severním králem. Na jeho budování se podíleli jak lidé, tak ti elfové z Hvozdu, kteří jimi byli fascinováni. Dodnes si město uchovává atmosféru, jakou jinde nezažijete. Všechny národy se zde potkávají ve vzájemném porozumění, obchodují a jinak spolupracují bez zábran.

blog.txt · Poslední úprava: 27.07.2013 autor: korhul
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0