Blog

Další dobrodružství v Drakkaru

Je to už nějaký čas, nicméně v časopise Drakkar, č. 54 jsem publikoval dobrodružství Zlaté obrůvky (ano, nejedná se o překlep, ale přesmyčku). Tady bych chtěl napsat krátké pojednání o vzniku tohoto kousku. Dobrodružství jsem vymyslel na podzimní oddílové výpravě pro ukrácení večerního volného programu. Vybral jsem si pilotně tři kluky, kteří nikdy Dračí doupě nehráli, ve věku cca 10 let. Ani jsem neměl pravidla nebo kostky. To naštěstí nebylo pro jednoduchou hru potřeba. Prvek náhody řešilo losování běžných hracích karet.

Vinobraní

Období: září 1280
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Elerion, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar
Datum: říjen 2012

Postavy se po půlročním potloukání a prohýření výdělku od zemana z Desetiolší dostaly až do Poostroží. Zdejší kraj je rovinatý, plný vinic. Postavy tak přijímají práci hlídačů vinohradů. Nikdo z místních prý ji nechce vzít, že na vinicích straší. Dobrodruhové však dobrým penízem nepohrdnou.

Historie mého PJství II. - cesta poznání

A máme tady pokračování dalšího dílu. Tentokrát to nebude ani tak o tom, jaká dobrodružství jsem vedl a z jakých chyb jsem se chtěl poučit. Tento příspěvek spíš pojednává o pohnutkách, které vlastně stály za vznikem tohoto webu.

Černá kovadlina

Období: zimní slunovrat 1279
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Elerion, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar, Vločka
Datum: Vánoce 2011

Stáhnout si můžete pro publikování upravenou a o zbytečný děj osekanou verzi příběhu o černé kovadlině.

Na hranicích Ostředku s Meziříčím a Trpasličím královstvím v dědině Vřesová leží panství Tibora z Vřesové. Nevýznamného zemana, který dostal do správy dvě vsi a mlýn. Nebýt toho, že tu stojí stará dřevěná tvrz, byl nejspíš pouhým rychtářem s chalupou. Jako levoboček pána z Železné hory obsadil úřad teprve před třemi lety.

Historie mého PJství I. - telecí léta

Milí čtenáři, touto sérií příspěvků bych rád zavzpomínal na dobrodružství, která jsem vedl. Ačkoli paměť již není co bývala, zjistil jsem, že tu mám několik artefaktů z minulosti, které ji osvěží, a tak proč neuronit slzu při vzpomínkách na minulost.

blog.txt · Poslední úprava: 27.07.2013 autor: korhul
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0