Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
hrani:pribehy:bezradske_dozinky_ii [04.06.2016]
korhul
hrani:pribehy:bezradske_dozinky_ii [14.10.2016] (aktuální)
Řádek 3: Řádek 3:
 **Období:​** srpen 1281\\ **Období:​** srpen 1281\\
 **Postavy:​** **Postavy:​**
-[[:hrani:postavy:​brus|Brus Weine]], +[[:hrani:stara_garda#​brus_weine|Brus Weine]], 
-[[:hrani:postavy:​devitiprstak|Devítiprsťák]], +[[:hrani:stara_garda#​krvava_devitka|Krvavá Devítka]], 
-[[:hrani:postavy:le_pich|Le Pich]], +[[:hrani:stara_garda#​le_pich|Le Pich]], 
-[[:hrani:postavy:​lothar_plenitel|Lothar]]\\+[[:hrani:stara_garda#​lothar|Lothar]]\\
 **Datum:** prosinec 2014\\ **Datum:** prosinec 2014\\
  
Řádek 15: Řádek 15:
 Předtím však bylo třeba Bruse varovat, neboť zpráva o tom, že je nebezpečným čarodějem a stojí za zmizením relikvií, se skutečně mezi lidmi šířila jako oheň. Proto Le Pich poslal Smola, aby Bruse vyhledal a přivedl jej do města ještě před rozedněním. Brzy ráno se skutečně dostavil chasník z Nové Zhoře a dožadoval se odstranění kletby. Brus na něm však žádné známky očarování nenašel a ani další stopy nevedly k odhalení toho, pod čím vlivem se chasník tak podivně choval. Předtím však bylo třeba Bruse varovat, neboť zpráva o tom, že je nebezpečným čarodějem a stojí za zmizením relikvií, se skutečně mezi lidmi šířila jako oheň. Proto Le Pich poslal Smola, aby Bruse vyhledal a přivedl jej do města ještě před rozedněním. Brzy ráno se skutečně dostavil chasník z Nové Zhoře a dožadoval se odstranění kletby. Brus na něm však žádné známky očarování nenašel a ani další stopy nevedly k odhalení toho, pod čím vlivem se chasník tak podivně choval.
  
-Sobotní den se měl nést ve znamení lukostřeleckého a zápasnického turnaje. Postavy se rozhodli, že je čas na této události něco vydělat. ​Devítiprsťák ​a Brus se tedy pod falešnými jmény a v přestrojení přihlásili jako bojovníci. Le Pich pak vsadil za družinu na oba obnos 10 grošů na celkové vítězství. A konečně Lothar zapůsobil na patřičná místa, takže se mu dostalo cti losovat pavouka turnaje, čímž zařídil, že se Brus a Devítiprsťák ocitli na opačné straně pavouka. Oba bojovníci slovně podporování zbytkem družiny a posléze jim nakloněným davem se skutečně dostali až do závěrečného souboje, v němž dle dohody zvítězil Brus, neboť na něj byl vypsán vyšší kurz. Jeho jedinou škodou bylo, že titul získal pod jménem Hubert Slaměný.+Sobotní den se měl nést ve znamení lukostřeleckého a zápasnického turnaje. Postavy se rozhodli, že je čas na této události něco vydělat. ​Krvavá Devítka ​a Brus se tedy pod falešnými jmény a v přestrojení přihlásili jako bojovníci. Le Pich pak vsadil za družinu na oba obnos 10 grošů na celkové vítězství. A konečně Lothar zapůsobil na patřičná místa, takže se mu dostalo cti losovat pavouka turnaje, čímž zařídil, že se Brus a Devítiprsťák ocitli na opačné straně pavouka. Oba bojovníci slovně podporování zbytkem družiny a posléze jim nakloněným davem se skutečně dostali až do závěrečného souboje, v němž dle dohody zvítězil Brus, neboť na něj byl vypsán vyšší kurz. Jeho jedinou škodou bylo, že titul získal pod jménem Hubert Slaměný.
  
 {{ :​hrani:​stara_garda:​mapka_tvrz.jpeg?​500 |Mapka tvrze v Medvědí Hoře}} {{ :​hrani:​stara_garda:​mapka_tvrz.jpeg?​500 |Mapka tvrze v Medvědí Hoře}}
  
-Den se však začal chýlit ke konci. Družina měla vyrazit na tvrz a proniknout do chrámového sklepení. Od hostinského si půjčila žebřiňák a pár sudů s vínem - plán zněl jasně, vyvést ženy ze sklepa, naložit je do sudů a převézt na šoltýsčin statek. Proniknout na tvrz nebyl příliš velký problém. Lothar v převleku stráže zapůsobil přesvědčivě na hlídku. Proniknout do chrámu bylo nutné zezadu apsidou. Nejprve však musel Brus rozptýlit magickou ochranu. Následně ​Devítiprsťák ​vylomil dveře za rachotu sudů, které se vysypaly Le Pichovou "​nešikovností"​ z vozu. Vše šlo jako na drátkách, Le Pich a Devítiprsťák už byly ve sklepení, v tom však na nádvoří vešel Mojmír, jeden z chrámových kněží. Nedbaje Lothara a Smol Pachola potýkajících se naoko se sudy, zamířil rovnou k chrámu. Nepozastavil se ani nad vylomenými dveřmi. Brus však byl ostražitý a ještě než stihl vstoupit do hlavní lodi, omráčil jej úderem do hlavy. V té chvíli jej však posedla neznámá síla a on začal plnit její pokyny. Zamířil k oltáři, vyňal ze schránky dřevěnou krabičku s relikvií - zubem sv. Dagoberta a vložil si ji za košili.+Den se však začal chýlit ke konci. Družina měla vyrazit na tvrz a proniknout do chrámového sklepení. Od hostinského si půjčila žebřiňák a pár sudů s vínem - plán zněl jasně, vyvést ženy ze sklepa, naložit je do sudů a převézt na šoltýsčin statek. Proniknout na tvrz nebyl příliš velký problém. Lothar v převleku stráže zapůsobil přesvědčivě na hlídku. Proniknout do chrámu bylo nutné zezadu apsidou. Nejprve však musel Brus rozptýlit magickou ochranu. Následně ​Krvavá Devítka ​vylomil dveře za rachotu sudů, které se vysypaly Le Pichovou "​nešikovností"​ z vozu. Vše šlo jako na drátkách, Le Pich a Devítiprsťák už byly ve sklepení, v tom však na nádvoří vešel Mojmír, jeden z chrámových kněží. Nedbaje Lothara a Smol Pachola potýkajících se naoko se sudy, zamířil rovnou k chrámu. Nepozastavil se ani nad vylomenými dveřmi. Brus však byl ostražitý a ještě než stihl vstoupit do hlavní lodi, omráčil jej úderem do hlavy. V té chvíli jej však posedla neznámá síla a on začal plnit její pokyny. Zamířil k oltáři, vyňal ze schránky dřevěnou krabičku s relikvií - zubem sv. Dagoberta a vložil si ji za košili.
  
 Ve chvíli, kdy se žebřiňák s osvobozenými zajatkyněmi kodrcal do bezpečí, uháněl Brus pod vlivem cizího hlasu do lesa za městem. Přiletěl před něj netopýr, který se proměnil v muže s tmavým pláštěm a poručil mu, aby vydal ukradenou relikvii. Čišela z něj taková autorita a odhodlání,​ že Brus bez váhání příkaz vyplnil a dodržel také další z nich. Aby nikomu z družiny nic neříkal. Ve chvíli, kdy se žebřiňák s osvobozenými zajatkyněmi kodrcal do bezpečí, uháněl Brus pod vlivem cizího hlasu do lesa za městem. Přiletěl před něj netopýr, který se proměnil v muže s tmavým pláštěm a poručil mu, aby vydal ukradenou relikvii. Čišela z něj taková autorita a odhodlání,​ že Brus bez váhání příkaz vyplnil a dodržel také další z nich. Aby nikomu z družiny nic neříkal.
hrani/pribehy/bezradske_dozinky_ii.txt · Poslední úprava: 14.10.2016 (upraveno mimo DokuWiki)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0