Stará garda

Bjorn

Trpaslík, který se přidal k družině v Aqelu. Okamžitě byl vtažen do jejích záležitostí tak, že i kdyby chtěl, nemohl by její řady opustit. Tak teď putuje a učí se od zkušenějších dobrodruhů. Už nejednou však stanul v první linii, kde osvědčil, že má mezi kumpány své místo.

Brus Weine

Seveřan, který se naučil ovládat meč, ohnivý a vzdušný živel a hubí pomocí nich nadpřirozené bytosti. Nejednou jeho zaklínadla zvrátila průběh bitvy ve prospěch družiny. V době, kdy se však musel kvůli svým čárům skrývat přijal také pseudonym Hubert Slaměný.

Froliš

Lovec a stopař družiny. Postupně se naučil vnímat energii skrytou v kamenech, skalách a vodě a usměrňovat ji ve prospěch svůj i svých spolubojovníků. Proslul svojí přesnou muškou a rychlou kadencí střelby.

Hanibal

Podivín, který si do vlasů zaplétá ptačí pera a zvířecí srst. Provádí tajemné rituály a často se noří do nevědomí, odkud dokáže zjistit užitečné informace. Občas bývá velkohubý, ale nechybí mu odvaha a obětavost. Doprovází ho věrný pes Ťapka.

Krvavá Devítka

Bojovník bez slitování, před nímž se třesou všichni protivníci. Nemá zábrany a po jeho řádění většinou nezbudou žádní svědci, kromě nehybných mlčících mrtvých těl. Touží po tom stát se lovcem nestvůr a sbírat vzácné trofeje. V Aqelu získal sluhu Zorana.

Le Pich

Hráč na píšťalu a mluvka, který se umí ze všeho vykroutit. Pokud je potřeba získat si něčí přízeň, nastoupí se svým ostrým jazykem. Umí se rychle zorientovat v novém prostředí a získat důležité informace. Při výpravě na jezinky získal jako sluhu vesnického chlapce Smola Pachola.

Lothar

Bard, který musel utéct z rodného města po té, co urazil ve svých písních bohatého konšela. Ve svých písních oslavuje skutky družiny a stal se jejím neformálním vůdcem. Zemským sněmem Podhůří byl povýšen do rytířského stavu po té, co složil přísahu, že do roka a do dne vrátí zpět do Mědvědí Hory ukradenou relikvii. Doprovází jej sluha Volek.

Tonda

Ludka, na kterého narazili Brus s Hanibalem ve Strmilovském podhradí. Vycítil, že s touto kumpanií se nebude nudit a přidal se k nim.

hrani/stara_garda.txt · Poslední úprava: 15.12.2016 autor: korhul
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0