Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

svet:zeme:mocal [01.01.2008]
127.0.0.1 upraveno mimo DokuWiki
svet:zeme:mocal [27.01.2011] (aktuální)
korhul
Řádek 3: Řádek 3:
 Velký močál vprostřed Horohvozdu je místo, kam se jen málo lidí vypravilo. řeky, které stékají z jižních svahů Východního Zuborože, napájí tu zemi, která je plná smradlavého bahna, tlejících rostlin, rákosí, černých jezer, jejichž dno je v nedohlednu a nestvůr, které by žádný člověk nechtěl spatřit. Velký močál vprostřed Horohvozdu je místo, kam se jen málo lidí vypravilo. řeky, které stékají z jižních svahů Východního Zuborože, napájí tu zemi, která je plná smradlavého bahna, tlejících rostlin, rákosí, černých jezer, jejichž dno je v nedohlednu a nestvůr, které by žádný člověk nechtěl spatřit.
  
-Bažiny byly na tom místě prý odjakživa. I elfové, když Horohvozd ještě pokrýval zcela les, se do něj odvažovali. Ze Středohor nejde nikdy vidět nic, než chomáč mhlhy zakrývající tu zem, to vám budou zase tvrdit trpaslíci. Lezavá mlha se někdy po větru přikrade na vřesoviště na východě [[:​svet:​zeme:​pomoří|Pomoří]] a [[:​svet:​zeme:​podhuri_a_ostredek|Ostředku]],​ tehdy se místní pastevci ovcí přikrčí za kamny a čekají, než by vyšli ven.+Bažiny byly na tom místě prý odjakživa. I elfové, když Horohvozd ještě pokrýval zcela les, se do něj neodvažovali ​vstoupit. Ze Středohor nejde nikdy vidět nic, než chomáč mhlhy zakrývající tu zem, to vám budou zase tvrdit trpaslíci. Lezavá mlha se někdy po větru přikrade na vřesoviště na východě [[:​svet:​zeme:​pomoří|Pomoří]] a [[:​svet:​zeme:​podhuri_a_ostredek|Ostředku]],​ tehdy se místní pastevci ovcí přikrčí za kamny a čekají, než by vyšli ven.
  
 O tom, co obývá rozsáhlá blata kolují různé pověsti. Fantasie mnoha lidských mudrců už stvořila stooké chapadelnaté příšery, zubaté červy zvící desítek sáhů, ryby poletující ve vlhkém ovzduší, roztodivné květy chrlící mlhu nebo jedovaté splodiny, masožravé rostliny lapající hmyz. Mnoho lučebníků sní o roztodivných ingrediencích,​ které je možné získat v onom kraji. Leč mnoho těch, kteří se lehkovážně vydali bílé tmy se nevrátilo nikdy zpět. O tom, co obývá rozsáhlá blata kolují různé pověsti. Fantasie mnoha lidských mudrců už stvořila stooké chapadelnaté příšery, zubaté červy zvící desítek sáhů, ryby poletující ve vlhkém ovzduší, roztodivné květy chrlící mlhu nebo jedovaté splodiny, masožravé rostliny lapající hmyz. Mnoho lučebníků sní o roztodivných ingrediencích,​ které je možné získat v onom kraji. Leč mnoho těch, kteří se lehkovážně vydali bílé tmy se nevrátilo nikdy zpět.
svet/zeme/mocal.txt · Poslední úprava: 27.01.2011 autor: korhul
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0