Dobrodružství

Pokud si chcete zahrát mnou vytvořené dobrodružství, máte možnost. Níže najdete pár příběhů dotažených do publikovatelné podoby. Jedná se vesměs o vesnickou fantasy určenou pro začínající až mírně zdatnější postavy.

Oběšenec

V městečku Podhorském ležícím na obchodní stezce ze Středohor do přístavu Mol byl oběšen jakýsi potulný ludka za to, že provozoval černá kouzla. Nic, co by mělo kohokoli vzrušovat, taková věc je na denním pořádku. Jenže mrtvola na druhý den za podivných okolností zmizí z šibenice.

Dobrodružství bylo publikováno na serveru dracidoupe.cz v roce 2005. Dávám ho sem spíš jako kuriozitu, než jako podnět k vašemu hraní. Je poplatné době svého vzniku a zkušenostem autora v tehdejší době. Celé to vzniklo jako přepis hry, kterou jsem odehrál se svými hráči. Bohužel na tomto to jde nejvíce vidět. Události v dobrodružství popsané a CP v něm použité jsou totiž vlastně postavy hráčů, se kterými jsem v té době hrál. Takže je to celé takové dobrodružství v dobrodružství… a to není dobrý nápad, jak vytvořit kvalitní příběh :-)

Černá kovadlina

Tento příběh se odehrává na východě Ostředku v pohraničních horách. Kraj zapadal sněhem, ale to neodradilo tři trpasličí prospektory od toho, aby začali prohledávat okolí tvrze Tibora z Vřesové. A toho by velmi zajímalo, co hledají.

Kompletní dobdrodružství zde

Moje vůbec první dobrodružství vytvořené pro DrD II. Zimní atmosféra, trpaslíci, průzkum území. Musím přidat anekdotu ze hry. Protože na první hru DrD II se nás sešlo asi 10 a já jsem ještě neměl pořádně zmáklé pravidla, vypustil jsem na tuto mnohočlennou družinu tlupu asi 20 hejkalů z obavy, aby to byla dostatečná výzva. Jak asi tušíte, už po prvním kole se nikdo z hráčů nebyl schopen orientovat v průběhu souboje. To že si postavy nemohou proti hejkalům započítat bonusy za povolání jsem samozřejmě při tvorbě tohoto prvku zapomněl či ještě dokonce nevěděl. I tak na to vzpomínáme jako na epický boj, protože postavám se podařilo hejkaly nalákat do chatrče a tu zapálit. No ve skutečnosti to byla dost hrozně odehraná scéna, kterou v publikované verzi nenajdete ;-)

Dva týdny do vinobraní

Hlídat vinohrady před zloději? Toť věru úkol, který snad ani není hodný dobrodruhů. Ledaže by šlo o místo, které stíhá zlá pověst kvůli nedávnému neštěstí.

Najdete v Drakkaru #35.

Příběh v naší družině navazoval na Černou kovadlinu po té co se dala družina po testovací hře dohromady na pravidelné hraní. Inspirován právě probíhající sezonou burčáku a sběru hroznů jsem vytvořil tuto hříčku na aktuální téma. Dobrodružství je obohacené folklorními prvky z našeho regionu.

Zlaté obrůvky

V Horyně, na úpatí Středohor leží vízka Malyhor. V ní se vypráví dětem pohádka O Obřím vrchu. Zlaté borůvky? Poklad pod skalami? Leda ve snu.

Najdete v Drakkaru #54

Tento kousek má taky pěknou historii vzniku. Došlo k tomu na podzimní oddílové výpravě, kdy se večer naskytl prostor k tomu zasvětit novou generaci do tajů Dračího doupěte. Bez pravidel, jen s kouskem papíru a hracími kartami místo kostek. Zápletka vytvořená během deseti minut musela být pro účely zveřejnění přece jen o něco rozšířena, ale i tak si myslím, že se dílko zdařilo. U dětí mělo úspěch. Nejen hráči, ale i početné publikum fandilo postavám v jejich cestě na Obří vrch. Ovšem skončilo to málem podobně jako příběh o Ptáku ohniváku. Dva nechali třetího udělat všechnu práci a pak se ho pokusili obrat o vše. Tentokrát však spravedlnost zvítězila už v prvním kole.