Cesta do Medvědí Hory

Období: duben 1281
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar, Vločka
Datum: listopad 2013

Družiníci si vylízali nejhorší rány a trochu si odpočinuli v městečku Horní Brod. Rozhodli se, že dále se vydají na sever Krkavčí soutěskou a přes blata, aby dorazili do Medvědí hory co nejdříve. Najmuli si ještě pacholka Volka, aby se jim staral o poníky, které pokradli skřetímu oddílu. Tím získali svého prvního sluhu. Také se dozvěděli, že městečko Medvědí hora nakonec nebylo do základů vypáleno, jak svědčili první uprchlíci. Obráncům prý na přímluvu velekněze Darbogasta přišel na pomoc sám Žírn a zlatým mečem od městečka hordy odehnal. Skřeti tak stihli pouze šoltyse bezradského odvést a jistě ho někde ve strašných mukách umučili.

Na cestě ve skalách objevili krkavci rozklovanou mrtvolu skřeta, kterého jeho vlastní kumpáni střelili do zad. Froliš nalezne u mrtvoly podivný amulet se znakem zlého oka, který však ostatním zatají. V noci vytrhl skupinu z bujarého veselí oživlý skřet, který prošel skalami až do ležení postav. Hanibal se pokouší úspěšně ducha skřetova vyvolat a zjistit od něj původ prokletí jeho mrtvého těla. Froliš po té přiznal, co u mrtvoly našel a hnilobné torzo skřeta je i s amuletem spáleno.

Pak už jen zbývá družině překonat stezku přes bezradská blata. Na kraj však padne tak hustá mlha, že i pod vedením zkušených družinových stopařů se dobrodruhové neubrání tomu, aby nesešli z cesty. Družinu napadne mlžný běs, nicméně Vločkovi se podaří jej nalákat na slanečka namísto na maso dobrodruhů.

Tak družina nakonec dorazí v pořádku a plné síle do Medvědí hory. Zde však okamžitě ztropí řádný povyk. Před jejich zraky totiž kněž Dalimír jakousi dívku vleče na tvrz do žaláře a postavy se jí zastanou. Netušili však, že se vše děje na příkaz velekněze Darbogasta, který přikázal shromáždit všechny ženy zneuctěné skřety při nájezdu shromáždit na tvrzi, aby byly vyhnány z kraje. Po té, co Dalimírovi jeden z družiníků přelomí jeho berlu, obrátí se zloba shromážděného davu proti dobrodruhům. Zkrotit rozvášněný dav je málem nad jejich síly. Velekněz si pak družinu povolal na tvrz, o právu zemském je poučil a do věcí náboženských jim strkat nos zapověděl. Šoltýska Mirana pak s vůdcem družiny, Lotharem, o samotě promluvila a před mocí Darbogastovou a jeho úklady jej varovala.

Komentáře
hrani/pribehy/cesta_do_medvedi_hory.txt · Poslední úprava: 14.10.2016 (upraveno mimo DokuWiki)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0