Hostina

Období: srpen 1282
Postavy: Brus Weine, Froliš, Le Pich, Lothar
Datum: srpen 2017

Na oslavě narozenin svého tchána obdržel Lothar pozvání na setkání u nejvyššího zemského písaře Podhůří, Krušiny z Krupavy. Brzo se tedy vydal na další cestu tentokrát však hned na sousední panství.

Schůzka na krupavském hrádku byla šestičlenná. Sám hostitel, pán Krušina je úctyhodný člověk, zkušený politik, který toho již viděl mnoho a dokázal získat jeden z nejvyšších zemských postů. Poslední dobou se mu sice nedaří upevnit si dále svoji moc, nicméně i tak je hlavou jedné ze čtyř nejmocnějších frakcí v zemi.

Pozván byl také rytíř Boris Kuna, také velmi zkušená osoba. V mládí to byl rytíř, který nevynechal žádný turnaj a užíval si všech radovánek, které se s těmito kratochvílemi nabízejí. Je div, že se přes četná zranění dožil až do svého nyní pokročilého věku. Stal se nejbližším rádcem Krušiny z Krupavy.

Další z rytířů účastnících se schůzky byl Cyprián Vlaštovka. Mladík plný rytířských ideálů. Oslnivý vzhled a podmanivost mu zajišťují kladné přijetí na všech dvorech, kde se nacházejí alespoň nějaké urozené ženy. To jej předurčilo, aby se stal vyzvědačem nejvyššího zemského písaře po té, co se jej ujal jako mentor.

Přijel také Radimír Straka. Prchlivý, hrdý, ctižádostivý. Krušinův levoboček, kterému zajistil otec rytířský titul. Poslední dobou mu ale rostlo sebevědomí tak, že jej otec raději vyslal na „hrdinskou“ výpravu. Jenže ukázalo se, že tento podnik přinesl víc, než jen uklizení momentálně nepohodlného synka.

Proto byl pozván i Pravoděj ze Smrku a s ním i Lothar. Radimír Straka se totiž vydal na průzkum pohraničních hvozdů. Tam našel starou pevnost z dob válek se Severním králem. V jakémsi velkém sále pod nánosem mechů a lišejníků byly na zdech reliéfy, mezi jinými i rozmístění ostatních pevností skřetů a také popisy rituálů skřetích kněží, a to včetně rituálu povolání draka, jako byl právě Severní král.

Význam těchto objevů byl probrán skrz na skrz, nakonec bylo rozhodnuto, že informace zde pronesené nebudou zatím sděleny na zemskému sněmu. I když by mohly mít význam při obraně před hrozbami, které ohrožují zemské zájmy, je třeba zjistit, jaké by mohly mít skutečné využití. Rytíři Lothar a Radimír byli pověřeni, aby se vydali na místa skřetích pevností a pokusili se doplnit již nabyté znalosti o nové objevy.

Po čas rokování ostatní družiníci v podhradí odhalili, že informace z hradu někdo vynáší. Jako špeh byl odhalen rytíř Jasoň Zmije, který se tajně ubytoval v místním hostinci. Pro koho však pracoval se zjistit nepodařilo.

Komentáře
hrani/pribehy/hostina.txt · Poslední úprava: 18.08.2019 autor: korhul
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0