Skřetí tanec

Období: duben 1281
Postavy: Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar, Vločka
Datum: prosinec 2013

Nebezpečí ze strany skřetů však dosud zcela nepominulo. Jedna z band se zatoulala na jihovýchod a nyní hrozí, že při svém návratu vyplení vesnice na straně za jezerem. Družina se rozhodne napravit si reputaci a vyrazit na pomoc.

Ve vsi Bílá Voda, která je nejblíže postupující hordě, družinoví bojovníci zorganizovali vybudování obranných zařízení. V noci se však ukázalo, že proti družině stojí mocnější nepřítel, než pár skřetů. Zlá mora začala vysávat Lothara a rdousit ho ve spánku. Družina se tak pod vedením Hanibala vydala poprvé do snového světa, aby skřížila meče s tímto mocným protivníkem. Nakonec se podaří Lothara z moci zlých sil osvobodit, nicméně mora sama unikla.

Skřeti mezitím v noci chráněnou ves obešli a zamířili na sever, aby napadly vsi dosud nepřipravené na úrok. Dobrodruhům se však podařilo je předejít a obyvatele varovat. Při nočním nájezdu jsou nájezdníci na hlavu poraženi a podařilo se také zabránit vzniku větších škod na majetku již tak dost těžce zkoušených vesničanů.

Komentáře
hrani/pribehy/skreti_tanec.txt · Poslední úprava: 14.10.2016 (upraveno mimo DokuWiki)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0