Vinobraní

Období: září 1280
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Elerion, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar
Datum: říjen 2012

Postavy se po půlročním potloukání a prohýření výdělku od zemana z Desetiolší dostaly až do Poostroží. Zdejší kraj je rovinatý, plný vinic. Postavy tak přijímají práci hlídačů vinohradů. Nikdo z místních prý ji nechce vzít, že na vinicích straší. Dobrodruhové však dobrým penízem nepohrdnou.

Postupně se před nimi rozplétá příběh mrtvého hotaře - strážce vinohradu, který načapal při krádeži vína několik ludků a jednoho z nich k smrti utloukl. Nebožtík jej však před smrtí proklel. Nešťastník se tak nedožil ani konce roku.

Po roce se však vrací na místo tlupa půlčíků, aby tělo svého soukmenovce vyzvedli a pohřbili jej dle svých obyčejů. Na ně má však spadeno velitel družiny pána ze Suchého Pole, Bolemír, neboť pohyb tuláků je na panství přísně zakázán. Dosáhnout zrušení kletby a ochránit ludky před knížecím vojskem si vyžaduje pečlivé plánování a jemné manévrování, aby do sebe plány zapadly.

Dobrodružství si můžete zahrát také. Je „otištěno“ v 35. čísle časopisu Drakkar.

Komentáře
hrani/pribehy/vinobrani.txt · Poslední úprava: 14.10.2016 (upraveno mimo DokuWiki)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0