Výprava na obry

Období: květen 1281
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar, Vločka
Datum: vánoce 2013, leden 2014

Dobrodruhové se po té, co zametli se skřety, těšili na odpočinek v městečku a trochu toho povyražení, až vyberou odměny za trofeje ze skřetích hlav. Jenže to by nesmělo dojít k další nečekané události. Samota rodiny Druhladů, osadníků z rodu ludků, byla přepadena třemi obry, kteří ji vyplenili, střechu z chalupy odvalili a dokonce jednoho člena rodiny unesli.

Starý Druhlada, sečtělý a čiperný stařík a hlava klanu se s postavami dohodl na záchraně svého uneseného vnuka a za to nabídl překvapivou odměnu. Obři totiž zanechali na statku vak s valounem zlata. Vidina zbohatnutí tak postavy vrhla na další cestu.

Obři vyrazili na severozápad a po dvou dnech pochodu přešli přes údolí, které vymezuje zemské hranice. Usídlili se na hoře, kde kdysi podle všeho stála starobylá pevnost z dob válek se Severním králem z níž dnes zbyly jen rozvaliny.

Postavy se rozhodly zahájit bitvu ještě za soumraku téhož dne. Po lítém boji se podařilo dvě obřiska udolat a třetí prchl. Druhladův vnuk sice v průběhu bitvy ve zmatku prchl, ale i toho se podařilo postavám vypátrat, ovšem na dosti neočekávaném místě.

Ukázalo se, že z nádvoří staré pevnosti vedou kamenné schody po úbočí hory až k úzkému vchodu do nějakého sklepení, zavaleného těžkým kamenem. Právě tam se malý ludka ve strachu schoval. Podivné však bylo, že schody někdo docela nedávno od křoví prosekal. A když začaly postavy zkoumat kamenné veřeje vchodu do podzemí, objevili kromě nečitelného místa, že je do nich nejspíše vyryt symbol zlého oka, jaký měl na amuletu mrtvý skřet z Krkavčích skal.

Družina se rozhodla z tohoto proklatého místa co nejrychleji odjet. Za dva dny už byl malý klouček opět u své rodiny. Jenže starý Druhlada si nechal celou záležitost rozležet v hlavě. Spočítal si dobře jaké škody mu obři na hospodářství napáchali. Pokud by se s družinou o zlato rozdělil, svoji újmu by tím nevyrovnal. A tak se strhla pře o to, zda Druhlada splní svůj slib. Avšak po té, co prchlivý Krvavá Devítka tasil na ubohého půlčíka meč a vyhrožoval smrtí celé jeho rodině, pokud zlato nevydá, nezbylo mu, než se podvolit.

A tak se družina vrátili do Medvědí hory s uťatými hlavami obrů a s dalším příběhem, který se stal námětem Lotharových a Le Pichových písní.

Komentáře
hrani/pribehy/vyprava_na_obry.txt · Poslední úprava: 14.10.2016 (upraveno mimo DokuWiki)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0