Výprava na vrchovinské jezinky

Období: květen 1281
Postavy: Froliš, Hanibal, Le Pich
Datum: říjen 2014

Po návratu z výpravy na obry si většina členů družiny potřebovala trochu orazit. Ne tak Froliš, Hannibal a Le Pich. Uvítali proto, že je vyhledal jeden z obyvatel obce Ostružná, aby je požádal o pomoc. Ves na vrchovině pravidelně přepadávají krvelačné jezinky, které odnáší lidi a hodují pak ve své jeskyni na jejich mase.

Jaké však bylo překvapení všech tří, když se ukázalo, že stařec, který se je najal, je po cestě otrávil s úmyslem nechat je v lese nenasytným netvorům napospas. Zrádce však nepočítal s tím, že hrdinové mají tuhý kořínek a podaří se jim jeho jedu alespoň částečně odolat. Podroben vyslýchání, osvětlil postavám svůj příběh. Jezinky skutečně dělají v kraji problémy a obyvatelé se nemohly nikde dovolat pomoci. Na cestě do města si počíhaly i na staříka. Ten jim však slíbil, že pokud ho pustí, přivede jim jako potravu někoho z města, protože netvoři, jak se zdá, si raději vybírali za své oběti cizince, než místní vesničany. Nakonec byla uzavřena dohoda, že dobrodruhové obyvatelům pomohou jezinek se zbavit výměnou za patřičnou odměnu - stařec měl za svoji zradu zaplatit těžkou cenu - dát Le Pichovi do služby svého vnuka.

Družině se podařilo po pár dnech zkoumání a stopování v terénu objevit, kudy smečka jezinek chodí po přilehlém lese a políčili na ně past. Dokonce se jim podařilo jednu z bestií chytit. Nicméně na jedné ze svých výprav do lesa je jezinky objevily. Úprk zpět do vsi byl marný a na břeh u potoka došlo ke střetnutí. Život hrdinů visel na vlásku a zdálo se, že možná hrozbu ze strany netvorů podcenili. Nicméně nakonec dobře mířená rána dokázala první z jezinek zahubit a ostatní se dali na útěk. Po několika dnech bylo jasné, že se nakonec z kraje stáhli docela.

Družina však vyšla ze střetu těžce pošramocená. Teprve po měsíci léčby pomocí zábalů, dryáků a obvazů místní vesnické vědmy mohli pomýšlet na návrat do města. Odešli tři, ale vrátili se čtyři. Le Pich získal nového pomocníka, kterému začal říkat Smol Pachol.

Komentáře
hrani/pribehy/vyprava_na_vrchovinske_jezinky.txt · Poslední úprava: 14.10.2016 (upraveno mimo DokuWiki)
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0