Blog

Mlhavce

Období: prosinec 1281
Postavy: Bjorn, Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Lothar, Tonda
Datum: listopad 2016

Pochod příhraničním lesem zasypaným sněhovou nadílkou byl náročný. Ale všichni ho přežili ve zdraví. Jenom trpaslík se nastydl. Po týdnu mimo obydlený kraj však konečně družina přešla zemskou hranici a uviděla v dálce mihotající světýlka z oken chalup ovčácké vsi Baxovy prameny v podhůří Mlhavců.

Cesta do Aqelu

Období: září - říjen 1281
Postavy: Brus Weine, Froliš, Le Pich, Lothar
Datum: listopad 2015

Již skoro svítalo, když se konečně postavy vymotaly z radnice. Když vstoupily na rynek, na kterém stál jejich hostinec, uslyšely hlasitý smích a řev opilců. Rabiáti z družiny rytíře Kazimierze stáli u klece se zajatými ludky a drze si je dobírali. Jeden z nich s povykem běhal kolem klece s pohrabáčem a snažil se trýznit žhavým železem. V tom však upadl a zřejmě se pohrabáčem popálil, protože nelibě zasyčel a začal se sápat do klece, aby jednoho z ludků popadl a skoncoval s ním. Na náměstí už mezitím začaly vykukovat první ranní ptáčata vybuzená i neobvyklým rykem.

Obležení

Období: duben 1281
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Le Pich, Lothar
Datum: říjen 2013

Na své cestě do kraje zvaného Bezradsko se družina přidá ke karavaně osadníků z jihu, kteří míří stejným směrem. Ve městě Mostci se však dozvědí, že hlavní městečko Bezradska, Medvědí hora, bylo napadeno skřetím kmenem Vlčích tesáků.

Zatímco kolonisté zůstávají na místě nevěda, zda budou moci vůbec pokračovat dál, postavy se vydávají rychle na cestu do Skřetolup a odtud do Horní Brodu, kde nabízí své služby při obraně proti blížícím se hordám. Jsou vyslání na výzvědy údolím Blyštiny. Podaří se jim rozprášit skřetí průzkumný oddíl a zajmout jeho velitele. Po něm zašlou vzkaz o tom, že lidé jsou ochotni jednat o příměří a výkupném. Skřeti však nabízený tribut nepřijímají a hodlají dále plenit. Čas na vyjednávání však postačil na to, aby se dala dohromady posádka tvrze schopná odrazit obléhání. Skřeti tak byli se ztrátami zatlačeni zpět za zemské hranice.

Tvrdé námluvy

Období: březen 1281
Postavy: Brus Weine, Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Lothar
Datum: srpen 2013

Družina se pouští do dalšího úkolu, který však snad ani není určen dobrodruhům. Leodegar s Hovardem rozhodnou, že mladá komtesa se bude vdávat. Jenže na to je potřeba najít správného ženicha a holka zatím háže očkem na své zachránce, čímž se celá záležitost dále komplikuje.

Družina tak shání informace, klepy ba i pomluvy po celém městě na všechny potenciální volné nápadníky. Avšak nic není zadarmo a informace z podsvětí o finančí situaci rodů mají svoji cenu. Při plnění zdánlivě jednoduchého úkolu - přinést oprátku z popravčího rynku - se postavy docela zapotí. Ukáže se, že legenda o ostrožských kamenných supech, kteří střeží noční klid města, nelže. I z tohoto nebezpečí se však podaří vyváznout s relativně zdravou kůží.

Po veškerých útrapách se tak nakonec podaří sestavit ucelený obrázek o třech nápadnících a jako nejvhodnější je doporučen prostoduchý Dratimír, syn Vorazda Rudé Brady, purkrabího města Ostrože.

Na zásnubním plese se družina dozví, že na severu Podhůří je možné si přivydělat vyhnáněním netvorů a strašidel z tamních lesů. Právě do těch končin se tak vydají jejich další kroky.

Únos

Obodobí: březen 1281
Postavy: Krvavá Devítka, Froliš, Hanibal, Le Pich, Vločka
Datum: prosinec 2012

Rytíř Evarist se družině odvděčil za záchranu svého syna a hostil je po celou zimu na své tvrzi. Vždyť vydat se do hloubi elfského Hvozdu, to je vpravdě hrdinský čin. S příchodem jara se však přiblížila také doba, kdy by bylo záhodno se příživníků zbavit. Lotharovy balady již byly na tvrzi ohrané a sklepy se začaly vyprazdňovat. Nicméně zbavit se party po zuby ozbrojených chlapů a přitom si je nerozhněvat, to není žádná legrace. Tento oříšek však nakonec rozlouskl dopis, který dorazil po poslu z Ostrože.

blog.txt · Poslední úprava: 27.07.2013 autor: korhul
CC Attribution-Share Alike 4.0 International
www.chimeric.de Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0